Bitiruvchilarning O'zbekistondagi yutuqlarini nishonlash
Atoqli shaxslar Buyuk Britaniyada jahon miqyosidagi ta’lim olsalar, buning ta’siri umr bo’yi davom etishi mumkin. Alumni Awards mukofotlari Buyuk Britaniyaning oliy o'quv yurtlari bitiruvchilarining tanlagan yo'nalishi bo'yicha ta'siri va bunga Buyuk Britaniyadagi o'qishlari qanday ta'sir qilgani to'g'risida yoritib beradi.
British Council butun dunyo bo'ylab Buyuk Britaniyaning xalqaro bitiruvchilarining ulkan yutuqlarini nishonlaydigan, nufuzli mukofotning sakkizinchi yilini boshladi.
Study UK Alumni Awards mukofotlariga Buyuk Britaniyadan tashqarida joylashgan har qanday joyda yashovchi bitiruvchilari ishtirok etishlari mumkin. Mukofotlar g'oliblari va finalistlari o'z sohalarida yetakchilar bo'lib, Buyuk Britaniyaning bir universitetida o'qish tajribalarini o'z jamoalari, sohalari va mamlakatlariga ijobiy hissa qo'shish uchun ishlatganlar. Study UK Alumni Awards mukofoti Buyuk Britaniyadagi oliy ma'lumotning ta'siri va ahamiyatini nishonlaydi va namoyish etadi, hamda Buyuk Britaniya bitiruvchilari va ularning sobiq universitetlarining xalqaro obro'sini oshiradi.
Ushbu mukofotga erishish uchun Buyuk Britaniyadan tashqarida bo'lgan yoki Buyuk Britaniyada, rasmiy Buyuk Britaniya universitet darajasi provayderida minimum bir semester ta’lim olgan yoki so’nggi 15 yil ichida Buyuk Britaniyaning chet eldagi mahalliy muassasasi orqali Buyuk Britaniya universiteti tomonidan (yoki undan yuqori darajadagi) olingan malakaga ega bo’lish kerak.
To'rtta mukofot toifasi mavjud:
- Ilm-fan va barqarorlik mukofoti, ilm-fan dunyosida va barkqarorlikga o'zlarining martabalari va erishuvlari orqali o’zligini namoyish eta oladigan bitiruvchilarni taqdirlaydi. Ish yo'nalishlari quyidagilarni o'z ichiga olishi mumkin: Iqlim, toza energiya, tibbiyot, barqaror shaharlar va jamoalar, muhandislik, sanoat va qurilish.
- Madaniyat va ijodkorlik mukofoti san'at va madaniyat sohasida o'zlari uchun martaba yaratgan bitiruvchilarni taqdirlaydi. Biz badiiy ixtirochilik, ta'sirchanlik va ijodkorligini namoyish eta oladigan shaxslarni qidirmoqdamiz. Ish yo'nalishlari quyidagilarni o'z ichiga olishi mumkin: San'at, dizayn, ommaviy axborot vositalari, video, televidenie, musiqa, bloggerlar, vloggerlar, Youtubers va gumanitar fanlar.
- Ijtimoiy harakatlar mukofoti, ijobiy ijtimoiy o'zgarishlarni yaratish va boshqalarning hayotini yaxshilashga alohida hissa qo'shgan va sodiq bo'lgan bitiruvchilarni taqdirlaydi. Ish yo'nalishlari quyidagilarni o'z ichiga olishi mumkin: Tengsizlik, qashshoqlik va ochlikni kamaytirish. Ta'lim va malakasini oshirish. Tinchlik va adolat.
- Innovatsiya va tadbirkorlik mukofoti, Innovatsion yoki ijodiy yangi g'oyalarni, yechimlarni yoki ishbilarmonlik imkoniyatlarini rivojlantirish va ularga hissa qo'shishda faol bo'lgan bitiruvchilarni taqdirlaydi. Ish yo'nalishlari quyidagilarni o'z ichiga olishi mumkin: tadbirkorlik, biznes, texnologiya.
Siz Buyuk Britaniyada o'qidingizmi va ajoyib muvaffaqiyatlarga erishdingizmi? Agar shunday bo'lsa, mukofotlardan biriga murojaat qiling. Ariza 2021 yil 1 sentyabrdan ochiq!
Ajoyib dastur nimadan iborat? Study UK Alumni Awards veb-saytidagi eng yaxshi maslahatlarimizni bilib oling.
Nufuzli bitiruvchilar mukofotiga sazovor bo'lishning ba'zi afzalliklari:
- Global matbuot va raqamli qamrov orqali xalqaro obro'ingizni ko'taring
- Professional tarmoqlaringizni va biznes aloqalaringizni yarating
- Buyuk Britaniyaga professional tarmoq tashrifini yutib oling
Xronologiya
| 1 sentyabr 2021 | Arizalar ochiladi |
| 29 oktyabr 2021 | Arizalar soat 16.00 da (BST) yopiladi |
| oktyabr - noyabr 2021 | Arizalarining qisqa ro'yxati |
| dekabr 2021 - yanvar 2022 | Finalchilarni e'lon qilinadi |
| Fevral 2022 |
O'zbekistonda milliy darajadagi g'oliblar e'lon qilinadi |
| aprel - avgust 2022 | Global finalist e'lon qilinadi va raqamli bayram o'tkaziladi |
| sentyabr 2022 | Global Alumni Awards mukofotlari g'oliblarini e'lon qilinadi |
Arizalar 2021 yil 1-sentyabrda ochiladi va 2021 yil 29-oktabrda yopiladi. Barcha talabnoma beruvchilar global bitiruvchilar mukofotiga taklif etiladi.
Bitiruvchilarning global mukofotlari finalchilari va g'oliblari 2022 yilda e'lon qilinadi va ularning hikoyalari va muvaffaqiyatlarining obro'sini ko'taradigan raqamli tashviqotda nishonlanadi. Mukofot egalari Buyuk Britaniyaga (global Covid-19 vaziyatidan kelib chiqqan holda) professional tarmoq tashrifi orqali o'zlarining xalqaro miqyosdagi obro'sini oshirish, professional tarmoqlarini kengaytirish va martabalarini oshirish imkoniyatiga ega.

Отметить достижения выпускников в Узбекистане
Когда выдающиеся люди получают образование международного класса в Великобритании, последствия могут длиться всю жизнь. Премия Alumni Awards отмечает то влияние, которое выпускники британских высших учебных заведений оказывают в выбранной ими области, и на то, как это было вызвано их обучением в Великобритании.
Британский Совет уже восьмой год подряд присуждает престижную награду за выдающиеся достижения международных выпускников Великобритании по всему миру.
Премия Study UK Alumni Awards открыта для выпускников, проживающих за пределами Великобритании. Победители и финалисты премии - лидеры в своих областях, которые использовали свой опыт обучения в британском университете, чтобы внести положительный вклад в свои сообщества, отрасли и страны. Премия Study UK Alumni Awards отмечает и демонстрирует влияние и ценность британского высшего образования и повышает международный авторитет британских выпускников и их бывших университетов.
Награды открыты для выпускников, проживающих в настоящее время в любой стране за пределами Великобритании, которые либо учились в Великобритании в акредитованном британском вузе в течение как минимум семестра, либо получивших полный курс обучения (с присвоением степени/ квалификации или выше) британского образовательного учреждения, предоставленный местным вузом за границей, в течение последних 15 лет.
Представляем четыре категории наград:
- Премия «Наука и устойчивость» присуждается выпускникам, отличившимся своей карьерой и достижениями в мире науки и устойчивого развития и способным продемонстрировать влияние и масштаб своих достижений в своей профессии и за ее пределами. Области работы могут включать: меры по борьбе с изменением климата, чистую энергию, медицину, устойчивые города и сообщества, машиностроение, промышленность и строительство.
- Премия «Культура и творчество» присуждается выпускникам, сделавшим карьеру в области искусства и культуры. Мы приветствуем номинации от выпускников, которые могут продемонстрировать свою художественное мастерство, влияние и творческие способности. Сферы работы могут включать: искусство, дизайн, медиа, видео, телевидение, музыку, блоггеров, влогеров, ютуберов и гуманитарные науки.
- Премия Социальная активность присуждается выпускникам, которые внесли исключительный вклад и приверженность созданию позитивных социальных изменений и улучшению жизни других. Сферы работы могут включать: Сокращение неравенства, бедности и голода. Образование и повышение квалификации. Мир и справедливость.
- Премия Бизнес и Инновация присуждается выпускникам, которые активно инициируют и вносят свой вклад в инновационные или творческие новые идеи, решения или бизнес-возможности, имеющие потенциал для дальнейшего роста. Сферы работы могут включать: предпринимательство, бизнес, технологии.
Вы учились в Великобритании и добились исключительных успехов? Если да, подайте заявку на получение одной из наград. Прием заявок открыт с 1 сентября 2021 года!
Какие заявки считаются отличными? Ознакомьтесь с нашими лучшими советами на вебсайте Study UK Alumni Awards.