Yozgi maktab dasturlari ingliz tilidagi davlat maktablari o'qituvchilari uchun ham mavjud. Dastur odatda ingliz tilini o'qitishda Buyuk Britaniya madaniyatiga qaratilgan:
• uchta keng ko'lamli vebinarlardan (jami 4,5 soat) iborat (adabiyot, kino, geografik joylashuvlar va boshqalar)
• 15-18 kishilik guruhlarda tegishli mavzular bo'yicha (tanlangan haftaning dushanba-juma kunlari) ELT o'qituvchisi trenerlari bilan har kuni 60 daqiqalik og'zaki nutq klubi sessiyalari
• boshqa mamlakatlardagi hamkasblaringiz bilan muloqot qilishingiz, fikr almashishingiz va ELTga yo'naltirilgan muammolarni muhokama qilishingiz mumkin bo'lgan tegishli mavzular bo'yicha forum muhokamalari.
Siz yozgi maktabni o'zingiz o'rgangan g'oyalar va til shakllari bilan o'quvchilaringizni qanday qo'llab-quvvatlash haqida yangi g'oyalar bilan tark etasiz.

Summer school programmes are also available for English language state school teachers. The programme usually consists of:
• three large-scale webinars (total of 4.5 hours) focused on UK culture in English Language Teaching (literature, film, geographical locations, etc)
• one daily 60-min speaking club sessions with ELT teacher trainers on related topics (Monday – Friday of the selected week) in groups of 15-18
• moderated forum discussions on related topics as part of which you will be able to engage with your peers from other countries, exchange ideas and discuss ELT-focused issues
You will leave the summer school with new ideas about how you can support your students with the ideas and language forms that you yourself have been exploring.