Yozgi maktab dasturlari ingliz tilidagi davlat maktablari o'qituvchilari uchun ham mavjud. Dastur odatda ingliz tilini o'qitishda Buyuk Britaniya madaniyatiga qaratilgan:
• uchta keng ko'lamli vebinarlardan (jami 4,5 soat) iborat (adabiyot, kino, geografik joylashuvlar va boshqalar)
• 15-18 kishilik guruhlarda tegishli mavzular bo'yicha (tanlangan haftaning dushanba-juma kunlari) ELT o'qituvchisi trenerlari bilan har kuni 60 daqiqalik og'zaki nutq klubi sessiyalari
• boshqa mamlakatlardagi hamkasblaringiz bilan muloqot qilishingiz, fikr almashishingiz va ELTga yo'naltirilgan muammolarni muhokama qilishingiz mumkin bo'lgan tegishli mavzular bo'yicha forum muhokamalari.
Siz yozgi maktabni o'zingiz o'rgangan g'oyalar va til shakllari bilan o'quvchilaringizni qanday qo'llab-quvvatlash haqida yangi g'oyalar bilan tark etasiz.

Программы летней школы также доступны для учителей государственных школ английского языка. Программа обычно состоит из:
- трех масштабных вебинаров (всего 4,5 часа), посвященных культуре Великобритании в преподавании английского языка (литература, кино, географические места и т. д.)
- одно ежедневное 60-минутное занятие в разговорном клубе с инструкторами ELT по смежным темам (с понедельника по пятницу выбранной недели) в группах по 15-18 человек
- модерируемые обсуждения на форуме по связанным темам, в рамках которых вы сможете общаться со своими коллегами из других стран, обмениваться идеями и обсуждать вопросы, связанные с ELT
Вы закончите летнюю школу с новыми идеями о том, как вы можете поддержать своих учеников знаниями, которые вы сами получили.